Úszás: 17 egyéni csúcs az országos bajnokságon

Publikálva: 2021.07.26 Frissítve: 2021.07.26 Úszás

Kitettek magukért fiatal úszóink.

Múlt héten a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában rendezték a gyermek úszó országos bajnokságot, melyen 75 egyesület 2007-2008-ban született sportolója vett részt.

A négynapos megmérettetésen öt sportoló képviselte egyesületünket. Palkovics Olivér 200 méter pillangón jutott döntőbe, ahol a hetedik helyet szerezte meg, majd 4x200 méteres férfi gyorsváltónk (Vajda Zsombor, Rajcsányi Boldizsár, Kreisz Bálint, Palkovics Olivér) szintén a hetedik helyen zárt.

Ezt követően Csák Mónika – élete első országos bajnokságán – 1500 méter gyorson 14 másodpercet javított egyéni rekordján, ezzel kvalifikálta magát a serdülő országos bajnokságra. Sportolóink 21 versenyszámból 17-ben egyéni csúcsot úsztak, ráadásul rengeteg rutint szereztek, és sokat tanultak a megmérettetésből.