Mészáros-Mihálffy Adrienn

Újabb páros siker

Publikálva: 2017.10.02 Frissítve: 2017.10.02 Tenisz

Babos Tímea és Andrea Hlavácková Taskentben is győzni tudott.

A magyar játékos kevéssel azután aratott győzelmet – cseh partnerével  – szombaton a japán Hibino Nao és a grúz Okszana Kalasnyikova felett, hogy egyéniben elveszítette a döntőt az ukrán Katerina Bondarenkóval szemben.

Sajnálom ezt a mérkőzést, mert nagyon jó esély volt! Túlságosan izgultam – nyilatkozta Babos Tímea saját honlapján. A játékos elárulta, hogy „fáj” a szíve és szomorú, de a vereségtől függetlenül szép eredménynek tartja, hogy döntőt játszhatott egyesben. – Holnap már biztosan jobban érzem majd magam. Annak örülhetek, hogy újabb versenyt nyertünk párosban. Ez volt a célunk, amelyet sikerült teljesítenünk.

Az elsőként kiemelt Babosék a nyitószettben 5-5-nél elvették az ellenfél adogatójátékát, és saját szervájukat hozva 44 perc alatt győztek az első játszmában 7-5-re. A másodikban 1-1-nél brékelt a magyar, cseh páros és előnyét végig megtartva nyerte 6-4-re a második játszmát, ezzel pedig összesen 78 perc alatt a döntőt.

Páros döntő:
Babos, Hlavácková (magyar, cseh, 1.) – Hibino, Kalasnyikova (japán, grúz) 7-5, 6-4