Atlétika
Krizsán Xénia

Újabb MTK-s kvóta

Publikálva: 2016.07.01 Frissítve: 2016.07.01 Tenisz

Jani Réka is indulhat a riói olimpián.

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) is elfogadta a Magyar Tenisz Szövetség kérvényét, így szabadkártyát kapott Jani Réka Luca, az MTK Budapest versenyzője.

Az ITF június hatodikán zárta le az olimpiai kvalifikációt, egyéniben a világranglista első 56 helyezettje kvalifikálja magát, de egy nemzetből maximum négyen indulhatnak – a párosoknál legfeljebb két kettős nevezhető. A feltételek között szerepelt az is, hogy három Fed-kupán kellett részt venniük a játékosoknak 2013 és 2016 között.

Így Babos Tímea nemcsak egyéniben, hanem párosban is pályára léphet az ötkarikás játékokon, ráadásul ezúttal az egyéni világranglista 242. helyén álló MTK-s klubtársa lesz a párja.

Így már az MTK Budapest öt sportolója is ott lesz Rióban: Babos Tímea (tenisz), Jani Réka Luca (tenisz), Kozma Dominik (200 m gyors – teljesítette az „A” szintet, de még nem volt kerethirdetés), Krizsán Xénia (hétpróba), Márton Anna (kard).

A kék-fehér duón kívül mindössze egyetlen magyar teniszező lesz ott Rio de Janeiróban, méghozzá a paralimpikon Németh Roland, aki csakugyan szabadkártyával vehet részt az ötkarikás játékokon

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!