Publikálva: 2017.10.29 Frissítve: 2017.10.29 Kézilabda

Igazságos döntetlen született a Kisvárda elleni rangadón.

MTK Budapest – Kisvárdai KC 27-27 (14-15)

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Tóth E. 7, Karnik 8 (3), Sallai, Szádvári 3, Slakta 2, Valovics, Kovács G. 1, Barna, Mód 1, Dakos 1, Termány 3, Gorilszka 1, Kuti

Kisvárdai KC: Dzsukeva, Triffa, Balog – Rocha 6, Triscsuk 8 (2), Umanyec 1, Szabó V. 2, Tarjányi, Orbán A. 5, Radojevics, Milanovics Litre 1, Khakunova, Dmitrovics 4, Katona, Dudás, Karacs
Vezetőedző: Mátéfi Eszter

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/2
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 0-3, 13. p.: 6-5, 19. p.: 8-9, 28. p.: 14-13, 33. p.: 16-16, 40. p.: 19-18, 49. p.: 24-21, 54. p.: 25-24

A K&H női kézilabdaliga hatodik fordulójában a nyáron alaposan megerősített Kisvárdai KC látogatott az Elektromos Csarnokba. Mátéfi Eszter keretében ezúttal nyolc légiós kapott helyet, mivel Maria Garbuz sérülés miatt nem volt bevethető. Ott volt ugyanakkor a csapattal a tavalyi gólkirály, a Siófokról igazolt Triscsuk Krisztina, vagy éppen a huszonötszörös magyar válogatott kapus, Triffa Ágnes.

A fentiek fényében talán nem meglepő módon, de közel sem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy a hazaiak remélték: az ötödik percben már 0-3-at mutatott az eredményjelző. A kék-fehéreknek ugyanakkor nem szegte kedvét a rossz kezdés, és a játékrész derekára már át is vették a vezetést. A folytatás is kiegyenlített játékot hozott, egyik csapat sem tudta lerázni a másikat, végül egygólos vendégelőnnyel vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben aztán szépen, lassan átvette az irányítást az MTK Budapest: a Karnik Szabina, Tóth Eszter duó megszórta a Kisvárdát (előbbi nyolc, utóbbi hét gólig jutott), de Terenyi Bianka is fontos védésekkel segítette csapatát. Az 50. percben nehéz helyzetbe került Golovin Vlagyimir: Termány Rita a kizárás sorsára jutott, így a fővárosiak nélküle voltak kénytelek nekivágni a hajrának.

Az MTK Budapest még így is egészen az utolsó percig megőrizte előnyét, azonban körülbelül fél perccel a találkozó vége előtt Samira Rocha egyenlíteni tudott. Tizenkét másodperc volt hátra a mérkőzésből, mikor 27-27-es állásnál Golovin Vlagyimir kihasználta harmadik időkérését. A kék-fehérek ezt követően utolsó rohamra indultak, és végül egy Szádvári Krisztina elleni szabálytalanság eredményeképp időn túli hétmétereshez jutottak. Az amúgy az egész meccsen remekül játszó Karnik Szabinának ezúttal azonban nem volt szerencséje, lövése a kapufáról kifelé pattant, így mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott.

Az MTK Budapest legközelebb november ötödikén, a Kecskemét otthonában lép pályára.