Publikálva: 2020.01.19 Frissítve: 2020.01.19 Kézilabda

Remek támadójáték, magabiztos győzelem a Fehérvár ellen.

MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 36-30 (17-17)
Elektromos-csarnok, 350 néző
Vezette: Medve, Südi

MTK Budapest: Győri – Dávid-Azari 7, Mihálffy 5, Tóth E. 5 (1), Dakos 5, Szöllősi-Zácsik 7, Fekete B. 3
Csere: Suba (kapus), Szabados 3, Gerháth F. 1, Malovics, Ferenczy, Pál T., Sallai, Horváth D., Juhász E.

Alba Fehérvár KC: Attingré – Szarka 5, Mendy 8 (2), Moutsogianni 1, Boldizsár 1, Rózsás, Töpfner 5
Csere: Györkös, Mistina (kapusok), Walfisch 4, Utasi 4 (2), Sztankovics 1, Pelczéder 1, Gerháth K., Zazai
Vezetőedző: Deli Rita

Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 4-1; 14. p.: 7-3; 24. p.: 11-12; 35. p.: 21-18; 42. p.: 24-18; 49. p.: 31-23

A K&H liga 13. fordulójában csapatunk az Alba Fehérvár KC-t látta vendégül az Elektromos-csarnokban. Golovin Vlagyimir sérülés miatt továbbra sem számíthatott Pál Tamarára és Zsiborás Lucára, igaz, előbbi már ott ült a kispadon társaival.

Remekül kezdtük a mérkőzést: a 12. percben – Armelle Attingré védései ellenére – már négy góllal vezettünk, Deli Rita ki is kérte első idejét. A folytatásban – az első percektől kezdve igen veszélyesen játszó – Claudine Mendy mellé felzárkóztak a vendégek szélsői, és a 24. percben a találkozó során először átvette a vezetést a Fehérvár. A mieink részéről Szöllősi-Zácsik Szandra és Dakos Noémi vitte a prímet, azonban beállónk a félidő utolsó másodperceiben piros lapot kapott Utasi Linda ellen elkövetett szabálytalanságáért (17-17).

A második játékrész elején ismét a mieink akarata érvényesült a pályán: 18-18 után hat gyors góllal (sorrendben: Dávid-Azari, Tóth, Mihálffy, Dávid-Azari, Dávid-Azari, Szabados) leszakítottuk ellenfelünket. Ráadásul az első félidőhöz képest felkeményedett a védekezésünk, 28 megállítófaultot csináltunk, így többé-kevésbé magabiztosan őriztük a fórunkat egészen a végső dudaszóig (36-30).

Jövő héten a hozzánk hasonlóan 14 pontos Váci NKSÉ-t látjuk vendégül az Elektromos-csarnokban.