Gálfi Dalma

Tornagyőzelemmel zártuk a felkészülést

Publikálva: 2020.08.23 Frissítve: 2020.08.23 Kézilabda

A házigazda DKKA-t is legyőztük döntőben, így megnyertük az I. BioTechUSA jótékonysági kézilabdakupát.

Dunaújvárosi Kohász KA–MTK Budapest 28-34 (13-17)
Rácalmás
Vezette: Bócz, Wiedemann

DKKA: Hlogyik – Horváth G. 1, Barján 3, Nick 1, Szalai B. 3, Bulath 10, Schatzl 1
Csere: Babovics, Wéninger – Krupják-Molnár, Kazai 5, Ferenczy 2, Dabevszka, Román 2 (2), Jovovity
Vezetőedző: Vágó Attila

MTK Budapest: Suba – Dávid-Azari 5, Szabados, Dakos 3, Marincsák 5 (1), Szöllősi-Zácsik 3, Pelczéder 4
Csere: Szekerczés 7 (1), Sári 1, Juhász E. 2, Sallai 2, Bujdosó-Gerháth 2

Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

Női kézilabdacsapatunk a házigazda DKKA-val mérte össze erejét az I. BioTechUSA jótékonysági kézilabdakupa fináléjában szombat délután. Golovin Vlagyimir tanítványai a Kisvárdát, a Kohász pedig a Békéscsabát győzte le pénteken.

Hasonlóan jól kezdtük a meccset, mint egy nappal korábban: ezúttal Marincsák Nikolett nyitotta a gólok sorát, a túloldalon pedig Suba Sára tört borsot a dunaújvárosiak orra alá. A folytatásban is őriztük három-négygólos előnyünket, így Vágó Attila – 4-8-as állásnál – kikérte első idejét a játékrész derekán. Nem sokkal később Golovin Vlagyimir is így tett, ám ekkor már 7-11-et mutatott az eredményjelző. Az időkérést követően vezetőedzőnk megkeverte lapjait, cserékkel frissítette fel csapatát. Bár a hajrához közeledve nagy nyomást helyezett ránk a DKKA, végül meg tudtuk őrizni fórunkat a szünetig (14-17).

A második félidő első perceiben remekül használta ki emberelőnyös helyzetét a Dunaújváros, újfent megszaporodni látszottak a redők Golovin Vlagyimir homlokán. De tanítványai végül ezt a rohamot is visszaverték, sőt, tovább tudták növelni fórjukat! A 40. percben, midőn Vágó Attila kikérte második idejét, már 18-24 állt az eredményjelzőn. A folytatásban ismét nagyobb sebességre kapcsolt ellenfelünk, megfelezte hátrányát, így Golovin Vlagyimir másodjára is összehívta övéit a 47. percben. Hogy mi hangzott el az időkérés során, azt csak vezetőedzőnk és a lányok tudhatják, annyi azonban bizonyos, hogy a kupaktanácsot négy kék-fehér találat követte – szóval akármi is volt, működött! Az utolsó percekig hősiesen küzdöttek lányaink, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez, így végül 34-28-as győzelemmel búcsúztattuk a felkészülést és a rácalmási tornát.