Keresés

Timi továbbjutott, Dalma és Réka búcsúzott

Publikálva: 2021.01.10 Frissítve: 2021.01.10 Tenisz

Ez történt az Ausztrál Open selejtezőjében.

A vasárnapi játéknap első MTK Budapest érdekeltségű mérkőzését Jani Réka játszotta, aki az indiai Ankita Raina ellen lépett pályára.  Raina kezdte jobban a találkozót, az első négy játék az övé lett, majd behúzta az első szettet. Sajnos a játék képe a második játszmában sem változott, így Réka 6:2, 6:2-es vereséget szenvedett.

Babos Timi a selejtező hetedik kiemeltjeként indulhatott, esélyesként lépett pályára Marina Melnyikova ellen. Az első játszmában Timi 3:3 után hat játékot nyert egymás után, és végül magabiztos, 6:3, 6:3-as győzelmet aratott.

A leghosszabb találkozó Gálfi Dalmál volt, aki az orosz Anna Kalinszkajával nézett farkasszemet. Az első szettet hozta Kalinszkaja, majd Dalma nagy küzdelemben, tie-breakben egyenlíteni tudott. A döntő játszmában az orosz lány volt higgadtabb a kulcspillanatokban, ennek köszönhetően ő jutott be a következő fordulóba.