Publikálva: 2018.01.01 Frissítve: 2018.01.01 Tenisz

A lengyel Linette a következő ellenfél

Sencsen Open (750 ezer dollár, kemény pálya), egyes, 1. forduló
Babos Tímea (8.)-Xiu Wang (kínai) 6-1, 6-1

A mérkőzés 1 óra 12 percig tartott Sencsenben.

– Örülök a mai mérkőzésnek, mert jól ment a játék az év első meccsén. – jegyezte meg a magyar játékos.

Timi az elmúlt évekhez hasonlóan ezúttal is Kínában kezdte a szezont. A sorsolás kedvezűnek tűnt, hiszen a nyitókörben 16 éves, hazai játékos állt a háló túloldalán.

A világranglistán 587. Wang azonban egyáltalán nem ijedt meg a centerpályán: a 38 perces első szett elején tartotta a lépést ellenfelével. A kínai tini 30-40-ről nyerte nyitó adogatógémjét, majd fogaóként eljutott 40 egyenlőig. Timi végül nyerte a szerváját, majd nagy csatában el is döntötte az első felvonás sorsát.

A 8. helyen kiemelt magyar játékos 1-1 után 30-ra nyerte el Vang szerváját, majd bréklabdáról hozta a sajátját (3-1). Az ötödik játékban a kínai tini hárított három bréklabdát, de Timi élt a következő, negyedik eséllyel. 4-1 után a magyar játékos 15-re hozta szerváját, majd brékelt 40-re. Ezzel le is zárult a nyitófelvonás.

A második szett elején Timi bréklabdáról nyerte adogatását, majd Wang is így tett a következő játékban. 1-1 után aztán jött az első szett „forgatókönyve”: a magyar játékos sorozatban öt gémet nyert, 2-1 után 15-re, majd 4-1-et követően 40-re nyerte el ellenfele szerváját. Az utolsó gémben labdamenetet sem veszített Timi.

A 8. helyen kiemelt magyar játékos következő ellenfele a lengyel Magda Linette lesz.

Az 1992. február 12.-én született játékos 72. helyen áll a világranglistán, karrierje legjobbjaként 64. (2015. szeptember 21.) volt. Eddig 1 WTA-125-ös és 11 ITF-versenyt nyert egyesben. A sencseni torna első fordulójában 7-5, 2-6, 6-4-re győzött a szlovák Jana Čepelová ellen.

Timi és Linette még nem mérkőzött egyesben WTA- vagy ITF-versenyen.

Forrás: babostimea.hu