Krizsán Xénia

Tenisz: Fucsovics Marci a világranglista tizennyolcadik helyezettjét verte

Publikálva: 2023.05.12 Frissítve: 2023.05.12 Tenisz

Már a harmadik fordulóra készülhet sportolónk a római versenyen.

Teniszezőnk a római ATP-torna első körében a szerb Filip Krajnovics ellen győzött, így a legjobb 32 között a világranglista 18. helyezettje, az ausztrál Alex De Minaur várt rá. A meccs első két játékában mindkét fél hozni tudta a saját adogatását, ám ezután mindketten el is veszítették azt. 2:2 után viszont Marci újra átvette a vezetést, és 4:2-re módosított az állást. Magabiztosan hozta a saját adogatásait, és 6:3-ra megnyerte az első játszmát.

A második felvonás eleje inkább az ausztrálnak alakult kedvezően, átvette az irányítást a játékban, és 3:1-re lépett el. Ám a hátrányból 4:4-nél Marci egyenlített és a folytatásban állva hagyta ellenfelét. Sorra nyerte a szetteket, ami azt eredményezte, hogy 6:4-re a második játszmát is sikerrel zárta, ezzel pedig eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Marci ellenfele az olaszországi verseny következő körében a brit Cameron Norrie lesz.