Salim Sharif

Tenisz: Piros Zsombor lehengerlően kezdett Székesfehérváron

Publikálva: 2024.03.11 Frissítve: 2024.03.11 Tenisz

Teniszezőnk végig irányította első mérkőzését a Challenger-tornán.

A hétfőn kezdődött székesfehérvári Kiskút Opent a vasárnapi selejtező előzte meg, melyen teniszezőnk, Kincses Kolos szállt harcba a főtábláért. A Top 400-as mezőnyben vette fel a harcot Kolos, ám sajnos Cezar Cretu útját állta, két szettben (5:7, 2:6) vereséget szenvedett, így nem sikerült kivívnia a főtáblás szereplést.

Fotó: Magyar Tenisz Szövetség

Piros Zsombor viszont ott van a Challenger-torna főtábláján, az ő ellenfele az olasz Giovanni Fonio volt az első mérkőzésen. Zsombi második kiemeltként vághatott neki a tornának, amit ehhez méltón is kezdett, 3:3-ig bírta vele tartani a lépést az olasz, ezután sportolónk sorra hozta a szetteket, 6:3-ra meg is nyerte az első játszmát. A folytatás hasonló volt, hiszen Zsombi uralta a meccset továbbra is, amit végül 2-0-ra megnyert, hiszen a második felvonást 6:2-es eredménnyel abszolválta. Kedden Füle Mátyás is bemutatkozik Székesfehérváron, a francia Manuel Guinard ellen kezd.