dr. Nguyen Anasztázia

Tenisz: Piros és Jani is kikapott az első fordulóban

Publikálva: 2023.07.11 Frissítve: 2023.07.11 Tenisz

Piros Zsombor a romániai, Jani Réka a svédországi Challenger-torna első körében szenvedett háromjátszmás vereséget.

Klubunk játékosai közül kedden elsőként Jani Réka (WTA, 155.) lépett a pályára a svédországi Bastadban zajló Challenger-tornán, és a jó kezdés ellenére végül – 1 óra 47 percnyi játék után – 6:0, 3:6, 0:6-ra kikapott a nyolcadik kiemelt, szerb Olga Danilovicstól (94.) az első fordulóban.

Piros Zsombor (ATP, 113.) negyedikként kiemeltként kezdett a jászvásári Challenger-viadalon, első ellenfele a francia Terence Atmane (239.) volt. A magyar fiú 6:2-re elbukta az első szettet, majd 6:3-mal kiegyenlített, így jöhetett a döntő felvonás. A 2 óra 7 percig tartó találkozó legvégén a mindent eldöntő tie-breakben végül a francia rivális győzött 7-2-re, ezzel Piros búcsúzott Romániában.