Tenisz: Molnár Kitti egyesben és párosban is a döntőig jutott a lengyelországi junior ITF-tornán

Publikálva: 2023.06.12 Frissítve: 2023.06.12 Tenisz

Klubunk 16 éves teniszezője, Molnár Kitti remekelt a sobotai, harmadik kategóriás korosztályos ITF-viadalon. Reménységünk egyesben harmadik, párosban ötödik idei fináléját játszotta.

A csáktornyai kiváló szereplése után Molnár Kitti Lengyelországaban sem maradt adós a jó teljesítménnyel. Az MTK Budapest fiatalja Sobotában egyetlen győzelemre volt attól, hogy egyesben megszerezze idei első junior ITF-tornagyőzelmét, ugyanis mindössze egyetlen szettet bukva menetelt a fináléig, melyben végül a román Giulia Safina Popa állta útját, 6:2, 6:3-ra vereséget szenvedett tőle.

Párosban Kitti – Bíró Melindával az oldalán – szintén közel járt a végső sikerhez. Kettősük kiegyensúlyozott játékkal jutott be a döntőbe, majd ott nagy csata végén 6:7 (4-7), 6:4, 10-7-re alulmaradt a lengyel Paszun, Wawrzkiewicz duóval szemben, így Molnár két értékes második hellyel zárta a versenyt.

(Forrás: MTSZ)