Tenisz: kevés hiányzott az elődöntőhöz

Publikálva: 2023.03.31 Frissítve: 2023.03.31 Tenisz

Piros Zsombor szoros meccsen búcsúzott a sanremói tornától.

Egyesületünk teniszezője, Piros Zsombor (ATP, 185.) pénteken a Sanremóban rendezett salakpályás Challenger-torna negyeddöntőjében a világranglista 225. helyén álló, belga Kimmer Coppejans ellen lépett pályára.

Az első szett mindössze 23 percig tartott: a 1:1 után Coppejans öt játékot nyert egymás után, ezzel behúzta az első felvonást.

A második játszma már jóval szorosabb csatát hozott: 6:6-ig fej-fej mellett haladtak a játékosok, így rövidítés következett. Zsombi a tie-breakben elkapta a fonalat, és 7-2-re hozta azt, ezzel kiharcolva a döntő szettet.

A harmadik játszmában is rövidítés döntött, ám ezúttal Coppejans bírta jobban idegekkel, így 6:1, 6:7, 7:6-ra a belga játékos győzött, és ő jutott be a négy közé.