Tenisz: Jani Réka kiesett a US Open selejtezőjében

Publikálva: 2022.08.26 Frissítve: 2022.08.26 Tenisz

Klubunk teniszezője, Jani Réka három játszmában vereséget szenvedett ausztrál ellenfelétől a US Open selejtezőjének második fordulójában.

A világranglistán 134. magyar játékos, Jani Réka  a magabiztosan, 6:2-re megnyert első játszma után – a második szett közepéig, 4:1-es vezetéséig irányította az összecsapást a WTA-rangsorban 191. helyen álló Astra Sharmával szemben, ám ekkor az ausztrál magára talált, sorozatban hat játék lett az övé és egyenlített (4:6). Ráadásul a zárófelvonásban is ő volt a jobb (3:6), így Jani kiesett. A mérkőzés két és fél óráig tartott – számolt be az MTI.

Piros Zsombor (158.) kedden búcsúzott a kvalifikációban. A főtáblára kerüléshez három találkozót kell megnyerni.

A US Open hétfőn kezdődő főtábláján az MTK Budapest részéről Fucsovics Márton (96.) és Gálfi Dalma (91.) érdekelt.