Tenisz: Jani Réka továbbjutott, Szabanin Natália búcsúzott

Publikálva: 2022.03.16 Frissítve: 2022.03.16 Tenisz

Szerdán két teniszezőnk is ITF-tenisztornán lépett pályára.

Szabanin Natália az egyiptomi Sarm es-Sejkben rendezett W15-ös versenyen volt érdekelt, ellenfele a tajvani Pej-Csi Li volt. Natália sajnos picit beragadt a rajtnál, ellenfele sokkal jobban kezdett, és simán, 6:1-re hozta az első szettet.

A második játszma már szorosabb volt, ám klubunk játékosa 4:3-as Li vezetésnél elvesztette az adogatását, így 6:1, 6:3-as vereséget szenvedett.

Picit később Jani Réka Anapoimában, W25-ös versenyen lépett pályára, ahol második kiemeltként indulhatott. A második fordulóban az ellenfele a brazil Thaisa Grana Pedretti volt. Réka kezdett jobban, 2:1 után brékelni tudott, majd 4:2 után is elvette ellenfele adogatását, így magabiztosan hozta az első szettet. Ugyan a brazil már 4:2-re is vezetett a második szettben, Réka négy játékot nyert egymást követően, ezzel 6:2, 6:4-re megnyerte a meccset, és bejutott a következő körbe.