Taekwondo
Patakfalvy Luca

Tenisz: Jani és Piros egy lépésre a főtáblától, Babos továbbjutott Rómában

Publikálva: 2022.05.18 Frissítve: 2022.05.18 Tenisz

Jani Réka és Piros Zsombor is bejutott a Roland Garros selejtezőjének döntőjébe, Babos Tímea három szettben győzött Rómában, míg Gálfi Dalma búcsúzott a rabati tornától.

Szerdán négy teniszezőnk is pályára lépett egyesben, és hárman győzelmet ünnepelhettek. Először Piros Zsombornak (ATP, 189.) szurkolhattunk, aki a Roland Garros selejtezőjében a fehérorosz Jegor Geraszimov (146.) ellen lépett pályára. Az első szettben Zsombi 2:2 után brékelni tudott, majd magabiztosan tartotta előnyét, és 6:4-re hozta az első felvonást. Klubunk fiatal játékosa a második játszmában 4:4 után nyert fogadóként kulcsfontosságú játékot, és 6:4, 6:4-re nyerte a meccset, ezzel egy győzelemre került a főtáblától.

Klubtársa, Jani Réka (WTA, 128.) is a Roland Garroson bizonyíthatott. Ugyan Réka elveszítette az első szettet az ausztrál Jaimee Fourlis (235.) ellen, a második játszmát brékhátrányból hozta, majd a harmadik szettet 2:0-s hátrányból felállva tudta megnyerni, így maratoni – több, mint háromórás – csatában került be a selejtező döntőjébe.

Babos Tímeának (263.) sem volt könnyű dolga a római W60-as ITF tenisztornán: Timi szintén szetthátrányból felállva tudott nyerni 3:6, 6:4, 6:3-ra Miriam Kolodziejova ellen (247.), ezzel bejutott a torna második fordulójába.

Ezután Gálfi Dalma (98.) a rabati WTA-torna nyolcaddöntőjében Arantxa Rus (76.) ellen játszott, ám sajnos 6:4, 6:2-es vereséget szenvedett, ezzel búcsúzott a versenytől.