Hárspataki Gábor

Tenisz: három meccsből három vereség

Publikálva: 2023.06.23 Frissítve: 2023.06.23 Tenisz

Jani Réka, Piros Zsombor és Gálfi Dalma is a továbbjutásért harcolt, de egyiküknek sem sikerült.

Piros Zsombor az Ikley városában zajló Challenger-tornán már a döntőbe jutásért harcolhatott meg. Elődöntős ellenfele a harmadik kiemelt Sebastian Ofner volt, aki az ATP-világranglista 81. helyezettje. A meccset 2-0-ra az osztrák nyerte meg, az első szettet 6:3-ra, a másodikat pedig 6:0-ra hozta, így Zsombinak nem jött össze a finálé.

Gálfi Dalma szintén ezen a helyszínen, de a W100-as ITF-tornán játszotta le elődöntőjét a svéd Mirjam Björklund ellen. Az első szett végig szorosan alakult, 6:6 után rövidítésre került sor, amit a svéd nyert meg 7:5-re. A második etapot simán nyerte Dalma 6:2-re, a mindent eldöntő harmadik szettet pedig 6:3-ra a svéd hozta, így Dalmának sem sikerült döntőbe jutnia.

Fotó: Magyar Tenisz Szövetség

Jani Réka Svédországban a negyeddöntőt az amerikai Elvina Kalieva ellen játszotta. Az első szettet 7:5-re Réka nyerte meg, de a következő két szett (6:4, 6:2) már az ellenfélé volt, így Réka búcsúzni kényszerült a versenytől.