Taekwondo
Salim Sharif

Tenisz: Gálfi kiesett a Roland Garroson

Publikálva: 2023.05.29 Frissítve: 2023.05.29 Tenisz

Gálfi Dalma három játszmában szenvedett vereséget orosz ellenfelétől a Roland Garros első fordulójában.

A világranglista 98. helyén álló Gálfi Dalma az orosz Varvara Gracsevával (41.) mérkőzött meg a párizsi Grand Slam-torna nyitókörében. A felek korábban egyetlen egyszer találkoztak: tavaly a franciaországi Rouen-ban, két szettben az orosz játékos nyert.

A második találkozójukon mindketten jól kezdtek saját szervájuk mögött: 4:5-ös állásig egyikük sem tudott brékelni, így Dalmának ekkor a szettben maradásért kellett adogatnia. Sajnos ezt végül nem sikerült abszolválnia, 6:4-es hátrányba került. A második játszmában már jóval több brék született: Gálfi háromszor, míg Gracseva egyszer vette el a másik szervagémjét, minek köszönhetően a magyar lány magabiztosan, 6:2-vel egyenlített ki. Jöhetett a döntő szett. Ezt viszont nagyon rosszul indította az MTK Budapest kiválósága: sorozatban öt játékot vesztett el (0:5), és innen már nem is nyílt esély a fordításra, 6:1-re elbukta a harmadik felvonást. A mérkőzés 1 óra 58 percig tartott.