dr. Nguyen Anasztázia

Tenisz: Gálfi Dalmáék bejutottak a negyeddöntőbe Romániában

Publikálva: 2022.10.11 Frissítve: 2022.10.11 Tenisz

Négy teniszezőnkből egy járt sikerrel kedden.

Négy játékosunk is pályára lépett kedden: Piros Zsombor és Fucsovics Márton egyesben, Gálfi Dalma és Babos Tímea párosban volt érdekelt. A meccsdömpinget Piros Zsombor (ATP, 138.) kezdte, aki a kvangdzsui tornagyőzelme után a szöuli Challengeren játszott. Sajnos Zsombi 6:4, 3:6, 0:3-as állásnál nem tudta folytatni a játékot, és hátsérülés miatt feladta a dél-koreai Hong Csung elleni mérkőzését.

Fucsovics Márton (91.) a firenzei ATP-tornán 6:4-re nyerte az első szettet Oscar Otte (55.) ellen, ám a második játszmát 6:4-re, a harmadikat pedig 6:2-re a német nyerte, ezzel ő került a következő körbe.

Ezt követően Gálfi Dalma a kolozsvári WTA-versenyen Bondár Anna oldalán 6:2, 7:5-ös győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe, majd a Babos Tímea, Ingrid Neel duó 3:6, 7:5, 10:7-es vereséget szenvedett a Lucia Bronzetti, Jasmine Paolini kettőssel szemben, ezzel búcsúzott a romániai viadaltól.