Jankovics Dániel

Tenisz: Gálfi Dalma vereséget szenvedett a negyeddöntőben a thaiföldi WTA-tornán

Publikálva: 2024.02.02 Frissítve: 2024.02.02 Tenisz

A legjobb nyolc között ért véget Gálfi Dalma thaiföldi menetelése, miután pénteken nem bírt orosz riválisával a huahini 250-es WTA-tornán.

A kínai Vang Hszin-jü bravúros legyőzése után Gálfi Dalma (137., WTA) a pénteki negyeddöntőben az orosz Dijana Snajderrel (108.) találkozott a thaiföldi Huahinben zajló, 250 ezer dollár összdíjazású, keménypályás tenisztornán.

Az első szettben 2:2-ig fej fej mellett haladtak a felek, ezután viszont a magyar játékos kétszer is elbukta az adogatását, így 38 perc elteltével játszmahátrányban találta magát (2:6). Sajnos a folytatásban sem változott a meccs képe: Snajder ismét kétszer brékelt, végül 1 óra 15 perc alatt 6:2, 6:1-re győzött és jutott be az elődöntőbe. Dalma a selejtezőből jutott fel a főtáblára, négy mérkőzést is nyert a negyeddöntős búcsúja előtt – ennek fényében összességében sikeres tornát tudhat maga mögött.

(Forrás: MTSZ)