Kajak-kenu
Korisánszky Dávid

Tenisz: Gálfi Dalma és Jani Réka egymás ellen játszik Ljubljanában

Publikálva: 2023.09.12 Frissítve: 2023.09.14 Tenisz

Az MTK Budapest két teniszezőnője, Gálfi Dalma és Jani Réka egymással találkozik a ljubljanai Challenger-torna nyolcaddöntőjében.

Kedden Gálfi Dalma és Jani Réka is megnyerte mérkőzését a Ljubljanában zajló salakpályás Challenger-torna főtáblájának első körében.

Gálfi a szlovén Ela Nala Milicet (6:1, 4:6, 6:1), Jani a szintén hazai színekben versenyző Ziva Falknert (4:6, 6:2, 6:2) győzte le három szettben.

Klubunk két teniszezőnője a nyolcaddöntőben egymás ellen játszik a szlovén fővárosban szerdán.

Salakon hivatalos meccset tavaly júniusban Valenciában vívtak egymással a lányok. Akkor a jelenlegi világranglista 249 helyezettje, Réka két szettben jobbnak bizonyult a most a világon 141. pozícióban rangsorolt, az aktuális tornán pedig 3. helyen kiemelt Dalmánál.