Tenisz
Piros Zsombor

Tenisz: Gálfi Dalma búcsúzott New Yorkban

Publikálva: 2021.08.31 Frissítve: 2021.08.31 Tenisz

Egyesületünk kiválósága két játszmában kikapott a horvát Petra Marticstól a US Open első fordulójában.

Az MTK Budapest teniszezője, Gálfi Dalma a 30. helyen kiemelt, horvát Petra Marticcsal találkozott a US Open első fordolójában. Klubunk 23 éves játékosa felnőttkarrierje első főtáblás mérkőzését vívta Grand Slam-tornán.

Gálfi az elején jól tartotta magát az esélyesebbnek számító horvát ellenféllel szemben, magabiztosan hozta az első két adogatójátékát. Azonban a harmadik szervagémjét elbukta Dalma, és – a New Yorkban korábban két alkalommal a negyedik fordulóig jutó – Martics nem adta ki kezéből a megszerzett előnyt, végigvitte a játszma végéig, így 39 perc alatt 6:3-ra megnyerte a nyitó felvonást.

A második szett első játékában a magyar lányt rögtön brékelte riválisa, ám ezúttal Gálfi visszavette a bréket a horváttól, és 2:2-nél egyenlített. Ám ez csak fellángolásnak bizonyult, ezt követően ugyanis Martics újra átvette a kezdeményezést, és a következő négy gém az övé lett, ezzel 1 óra 18 perc után 6:3, 6:2-vel búcsúztatta egyesületünk fiatalját.

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!