Karate
Hárspataki Gábor

Tenisz: Gálfi Dalma a döntőig menetelt Valenciában

Publikálva: 2021.09.19 Frissítve: 2021.09.20 Tenisz

Csak Martina Trevisan fogott ki Gálfi Dalmán.

Klubunk teniszezője, Gálfi Dalma (WTA 138.) a héten a valenciai 80 ezer dollár összdíjazású salakpályás tenisztornán vett részt. Dalma rendkívül magabiztosan menetelt a döntőig, hiszen még szettet sem veszített a fináléba vezető úton, ahol vasárnap az a Martina Trevisan (79.) volt az ellenfele, aki ellen múlt héten Karlsruhéban vereséget szenvedett.

Ezúttal Dalma kezdte jobban a találkozót, és már a harmadik játékban elvette ellenfele adogatását. Ezt követően egyesületünk sportolója magabiztosan szervált, és 6:4-re hozta az első szettet.

A második szett már sokkal változatosabban alakult: Dalma korán elveszítette az adogatását, de 5:2-es hátrány után 5:4-re szépített, majd az egyenlítésért adogathatott. Sajnos ekkor újra brékelni tudott az olasz Trevisan, így döntő játszma következett.  

Az utolsó felvonásra is kitartott Trevisan lendülete, 6:0-ra nyerte a játszmát, ezzel övé lett a tornagyőzelem.

Valencia ITF-tenisztorna, döntő
Gálfi Dalma–Martina Trevisan 6:4, 4:6, 0:6

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!