Tenisz: Fucsovics továbbjutott Miamiban

Publikálva: 2021.03.28 Frissítve: 2021.03.28 Tenisz

Több mint három óra kellett a győzelemhez.

Klubunk teniszezője, Fucsovics Márton a Miamiban zajló ATP-torna második fordulójában a világranglista 243. helyén álló, ausztrál Thanasi Kokkinakis ellen lépett pályára. A mérkőzés első játszmájában mindketten remekül adogattak, mindössze három bréklabda alakult ki, ám ezeket hárította Kokkinakis, így rövidítésre került sor. A tie-break Marcinak sikerült jobban, 7-4-re hozta azt, ezzel megszerezte a vezetést.

A második szett hasonlóan alakult: egyik teniszezőnek sem remegett meg a keze a szervájánál, viszont ezúttal a rövidítést Kokkinakis nyerte, döntő szett következett.

Marci 2:2-nél tudott először brékelni a meccsen, de 4:3 után elveszítette az adogatását. Sokáig nem kesergett emiatt, megnyerte a következő játékot fogadóként, majd kiszerválta a meccset, így 7:6, 6:7, 6:4-es győzelmet aratott, ezzel bejutott a következő fordulóba, ahol ismét Andrej Rubljov lesz az ellenfele.