Magyari Zoltán

Tenisz: Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott

Publikálva: 2021.10.09 Frissítve: 2021.10.09 Tenisz

Egyesületünk teniszezője, Fiucsovics Márton három szettben kapott ki.

A legjobb 64 közé jutásért vívott mérkőzést klubunk teniszezője kezdte jobban, elsöprő fölényben játszott az első szettben. Mindjárt az első adogatását elvette az olasznak, és háromból három bréklabdát értékesítve 6:1-re megnyerte az első játszmát.

A másodikban Fucsovics szervált először, Mager ekkor jutott először bréklabdákhoz, és a harmadikat megnyerve ezúttal ő került előnybe. Újabb bréknek köszönhetően 4:0-ra elhúzott, és a magyar hiába vett vissza egyet 2:5 után, a játszma 6:3-mal Mageré lett.

A döntő szett első játékában Fucsovicsnak három bréklabdája volt, de egyet sem tudott kihasználni, a következőben Mager hagyott ki egy hasonló lehetőséget. Aztán 2:1-es olasz vezetésnél Fucsovics semmire vesztette el a szerváját, és több esélye nem volt arra, hogy egyenlítsen, sőt, 2:5-nél újabb adogatást bukott el, amivel Mager lezárta a kaliforniai összecsapásukat.