Tenisz
Gálfi Dalma

Tenisz: Fucsovics Marci negyeddöntős Rotterdamban

Publikálva: 2021.03.05 Frissítve: 2021.03.05 Tenisz

Másfél óra alatt, két szettben győzte le vetélytársát.

Egyesületünk teniszezője, Fucsovics Márton (ATP, 59.) a rotterdami keménypályás ATP-torna nyolcaddöntőjében a világranglista 51. helyén álló, spanyol Alejandro Davidovich Fokina ellen lépett pályára.

A spanyol kezdte jobban a találkozót, 2:0-ra elhúzott, bár sokáig nem örülhetett, hiszen Marci ezután négy játékot nyert egymás után. Ugyan ezt követően a magyar teniszező elvesztette az adogatását, rögtön visszabrékelt, és 6:3-ra hozta a szettet.

A második játszma ismét 2:2-ig volt szoros, ezután megint Marci tudott érvényesülni ellenfele szervajátékánál. 3:2-es magyar vezetésnél kulcsfontosságú gém következett: klubunk kiválósága három bréklabdát hárítva hozta adogatását, ezzel megtörte ellenfelét, és végül 6:3, 6:2-es diadallal bejutott a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntőben Marcira a világranglista 56. helyezettje, az amerikai Tommy Paul vár.

Keménypályás ATP-torna, Rotterdam, nyolcaddöntő
Fucsovics Márton–Alejandro Davidovich Fokina (spanyol) 6:3, 6:2

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!