Krizsán Xénia

Tenisz: Fucsovics kiesett, Gálfi egyesben és Babos oldalán párosban is továbbjutott

Publikálva: 2024.04.05 Frissítve: 2024.04.05 Tenisz

Első számú férfi játékosunk, Fucsovics Márton nem bírt Casper Ruuddel Estorilban. Eközben Gálfi Dalma egyesben bejutott az elődöntőbe, míg Babos Tímeával közösen párosban döntőt játszhatnak Katalóniában.

A francia Gael Monfils legyőzése után Fucsovics Márton péntek este a torna címvédőjével, az első kiemelt Casper Ruuddel találkozott az estorili 250-es ATP-torna negyeddöntőjében. Klubunk kiválóságának összességében sajnos nem sok babér termett az 1 óra 8 percig tartó találkozón: az esélyesebb norvég az első szettben egyszer, a másodikban kétszer brékelt, így 6:3, 6:2-re győzött, ezzel Marci két győzelem után a legjobb nyolc között búcsúzott Portugáliában.

Mindeközben délután az MTK Budapest másik kiváló teniszezője, Gálfi Dalma a spanyolországi La Bisbal d'Empordában remekelt. A Katalóniában zajló, 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás Challenger-torna negyeddöntőjében Gálfi 6:1, 7:6-ra győzte le a török Zeynep Sonmezt. Ezután Dalma elődöntős ellenfele az argentin Maria Lourdes Carle lesz.

Majd az egyéni sikert követően a páros következett: Gálfi Dalma és Babos Tímea kettőse szetthátrányból fordítva nyert az elődöntőben, miután a 6:4-re elveszített első játszma után játékosaink előbb 6:4-gyel egyenlítettek a Kristina Mladenovic, Darja Semenistaja francia, lett duóval szemben, a meccs-tie-bréket pedig 10-3-ra húzták be, s ezzel bejutottak a szombati fináléba.