Tenisz: Fucsovics feljutott a főtáblára Monte-Carlóban

Publikálva: 2023.04.09 Frissítve: 2023.04.09 Tenisz

Fucsovics Márton – a szerb Filip Krajinovics legyőzésével – kiharcolta a főtáblát az 5,78 millió euró (2,18 milliárd forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztornán.

A világranglistán 72. magyar teniszező, Fucsovics Márton a szerb Filip Krajinoviccsal (78.) csapott össze vasárnap a selejtező második fordulójában – írja az MTI.

Az első szettben az MTK Budapest játékosa kétszer is elvette ellenfele adogatójátékát, és 41 perc alatt előnybe került. A folytatásban is lendületben maradt, 3:1-es vezetése után azonban a mérkőzés során először elvesztette a szervagémjét, Krajinovics pedig egyenlített (3:3). Ezután fej fej mellett haladtak egészen Fucsovics 6:5-ös vezetéséig, amikor a szerb megremegett, s az újabb brék egyben a magyar játékos győzelmét is jelentette. A mérkőzés 1 óra 39 percig tartott.