dr. Nguyen Anasztázia

Tenisz: Fucsovics és Babos is győzött

Publikálva: 2024.03.20 Frissítve: 2024.03.21 Tenisz

Fucsovics Márton Miamiban, Babos Tímea Mariborban jutott tovább könnyedén.

Fucsovics Márton sima győzelemmel bejutott a második fordulóba a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében – számolt be az MTI.

A világranglistán 86. magyar játékos a nyitókörben az ausztrál Max Purcell (68.) ellen lépett pályára, aki januárban hazai környezetben Valkusz Mátét győzte le az Australian Open első fordulójában. Fucsovics az első játszmában kétszer, a másodikban háromszor vette el riválisa adogatását, az ausztrál viszont még bréklabdáig sem tudott eljutni az 1 óra 2 perces találkozón.

Az MTK Budapest kiválóságának következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev lesz, aki vasárnap döntős volt Indian Wellsben.

Eredmény:
férfiak (8,995 millió dollár összdíjazás):
1. forduló (a 64 közé jutásért):
Fucsovics Márton–Max Purcell (ausztrál) 6:2, 6:1

Eközben a maribori W75-ös ITF-tornán szereplő Babos Tímea is továbbjutott, miután harmadik kiemeltként 6:3, 6:2-re verte a szlovén Polona Hercogot.