Tenisz: Babos Tímeáék párosa bejutott a döntőbe Pretoriában

Publikálva: 2022.04.01 Frissítve: 2022.04.01 Tenisz

Klubunk kiválósága és orosz partnere magabiztosan – két játszmában – nyert az elődöntőben Dél-Afrikában.

Az MTK Budapest teniszezője, Babos Tímea és az orosz Valerija Szavinyih – első kiemelt – párosa a szintén magyar-orosz kettőssel, a negyedik helyen rangsorolt Nagy Adriennel és Anasztazia Tyihonovával találkozott a döntőbe jutásért a Pretoriában zajló, 60 ezer dollár összdíjazású ITF-tornán.

Babosék kezdtek jobban, már a második fogadójátékukban elvették ellenfelük adogatójátékát (2:1). Azonban a brékelőny csak átmeneti volt, Nagy és Tyihonova duója azonnal visszavette azt (2:2). Nem sokkal később ismét brékeltek Timiék, ám ezt már nem engedték ki a kezükből, és 35 perc után 6:4-re megnyerték az első játszmát.

Játékosunk és partnere, Szavinyih a második szettben folytatta ellenállhatatlan játékát, ugyanis villámgyorsan kétszer is elvették a másik fél adogatását, és 4:0-ás előnyre tettek szert. Kiválóan gazdálkodtak a vezetéssel, és 1 óra 11 percnyi játék után 6:2-re behúzták ezt a felvonást, és lezárták a mérkőzést.

Babosékra a harmadik kiemelt hongkongi páros, Wong Csong és Hong Ji Cody Wong vár a fináléban.

W60-as ITF-torna, Pretoria (Dél-Afrika), páros, elődöntő
Babos Tímea, Valerija Szavinyih (orosz)–Nagy Adrienn, Anasztazia Tyihonova (orosz) 6:4, 6:2