Tenisz: Babos Tímeáék nagy csatában maradtak alul az antalyai döntőben

Publikálva: 2024.03.30 Frissítve: 2024.03.30 Tenisz

Klubunk kiválósága és az orosz Vera Zvonarjova párosa meccs-tie-brékben kapott ki az olasz kettőstől a törökországi Challenger-torna fináléjában.

Első kiemeltként készülhetett Babos Tímea és Vera Zvonarjova a szombati döntőre, amelyben az olaszok kettőse, a harmadikként rangsorolt Angelica Moratelli és Camilla Rosatello várt a magyar, orosz duóra.

Timiék nem kezdték jól a meccset, ugyanis az elején kétszer is elbukták a szervájukat (1:2), és az első szettben összesen hat brék született, de ebből a többet – szám szerint négyet – az ellenfél jegyezte, így a nyitójátszmát az olaszok húzták be 6:3-ra. A folytatásban Babosék már magabiztosan adogattak, és ez meg is hozta az eredményét: 6:3-mal egyenlítettek. Jöhetett a tíz pontig tartó szuper tie-brék, amelyben sokáig nem bírtak egymással a felek, végül a kiélezett csatát sajnos az olasz egység bírta jobban (13-15), és Timiéknek be kellett érniük a második hellyel.