Röplabda
Vezsenyi Adrienn

Tenisz: Babos Tímea sikerrel vette a lyoni torna első fordulóját

Publikálva: 2021.03.01 Frissítve: 2021.03.01 Tenisz

Három szettben győzte le orosz vetélytársát.

Egyesületünk teniszezője, Babos Tímea (WTA, 105.) a lyoni keménypályás tenisztorna első fordulójában a világranglista 94. helyén álló, orosz Varvara Gracseva ellen lépett pályára.

3:3-ig mindketten magabiztosan hozták adogatásukat, ezt követően előbb Timi, majd Gracseva is brékelni tudott. 4:4-es állásnál klubunk kiválósága újra elvette ellenfele szerváját, ezután – öt bréklabdát hárítva – hozta sajátját, így övé lett az első szett.

A második játszma 5:5-ig egy brékváltást hozott, ám ezúttal a hajrá Gracsevának sikerült jobban, jöhetett a döntő felvonás. A harmadik szettben 2:2-nél tudott Timi brékelni, innen pedig már nem engedte ki a kezéből a meccset: 5:3-nál ismét elvette az orosz szerváját, így 6:4, 5:7, 6:3-as győzelemmel bejutott a következő körbe, a legjobb tizenhat közé, ahol az orosz Alekszandrova, vagy a dán Tauson lesz az ellenfele.

Keménypályás WTA-torna, Lyon, 1. forduló
Babos Tímea (105.)–Varvara Gracseva (orosz, 94.) 6:4, 5:7, 6:3

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!