Atlétika
Szabó Beatrix

Tenisz: Babos Tímea kiharcolta a továbbjutást

Publikálva: 2021.11.23 Frissítve: 2021.11.23 Tenisz

Két és fél óra kellett a győzelemhez.

Klubunk teniszezője, Babos Tímea (WTA, 161.) az olaszországi Ortiseiben zajló keménypályás ITF-tenisztorna első fordulójában a világranglista 346. helyén álló, litván Justina Mikulskyte ellen lépett pályára.

Magyar szempontból kitűnően kezdődött a találkozó, hiszen Timi 1:1 után kétszer is brékelni tudott, így 5:1-re elhúzott. Sajnos ezt követően a litván lány játéka feljavult, hat gémet nyert egymás után, így 7:5-re megnyerte a játszmát.

A második felvonásban Mikulskyte rögtön elvette Timi adogatását, ezzel 4:1-re meglépett. A magyar lány azonban nem adta fel, 4:3-ra visszakapaszkodott, majd maratoni hosszúságú játékban hozta az adogatását és egyenlített. Ez kulcsfontosságúnak bizonyult, ugyanis klubunk kiválósága ezután 6:4-re nyerte a szettet.

A döntő játszmára megmaradt Timi lendülete, 2:2 után négy játékot nyerve végül 5:7, 6:4, 6:2-es győzelemmel bejutott a második körbe, ahol a lett Diana Marcinkevica (WTA: 353) vár rá.

Ortisei ITF-tenisztorna, 1. forduló
Justina Mikulskyte–Babos Tímea 7:5, 4:6, 2:6

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!