Szabó Beatrix

Tenisz: Babos a nyolcaddöntőben búcsúzott Spanyolországban

Publikálva: 2023.06.08 Frissítve: 2023.06.08 Tenisz

Babos Tímea két játszmában alulmaradt argentin riválisával szemben, a La Bisbal d'Empordában zajló Challenger-torna nyolcaddöntőjében.

Az MTK Budapest teniszezője, Babos Tímea (WTA, 211.) a román Andreea Prisacariu (330.) első fordulós legyőzése után a csütörtöki nyolcaddöntőben az ötödik kiemelt, argentin Nadia Podoroskával (103.) találkozott a spanyolországi Challenger-tornán. Babos nem kezdte jól a meccset, azonnal elvesztette a szerváját, majd az első szettben további háromszor is brékelte őt dél-amerikai ellenfele, így a magyar játékos hiába vette el kétszer Podoroska adogatását, 51 percnyi játékot követően 6:3-as hátrányba került. Timi a folytatásban már sajnos nem tudott gémet nyerni, ezzel pedig – 1 óra 19 perc után – 6:3, 6:0-ás vereséget szenvedett, és búcsúzott a legjobb 16 között.