Atlétika
Krizsán Xénia

Short track: ezüstérem 500 méteren!

Publikálva: 2023.01.23 Frissítve: 2023.01.24 Rövidpályás gyorskorcsolya

Szigeti Dóra 1500 után 500 méteren is felállhatott a dobogóra az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon.

Egyesületünk gyorskorcsolyázója, Szigeti Dóra hétfőn, 500 méteren lépett jégre az Olaszországban zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Dóra az előfutamban, a negyeddöntőben, és az elődöntőben is győzni tudott, így bekerült a fináléba. Klubunk fiatal tehetsége itt is remekül versenyzett, honfitársa, Haltrich Luca mögött a második helyen ért célba, így ezüstérmet szerzett.

Egyetlen pillanatra sem emlékszem, csak úgy jöttek a mozdulatok, hogy mit kell csinálni. Tudtam, hogy nem szabad beengedni a lengyeleket, aztán Luca elkezdett előzni, Hanna Mazur megbotlott, és én is megelőztem. A végén utolértem Lucát, de nem kockáztattam – nyilatkozta Dóra a Magyar Olimpiai Bizottság honlapjának a futamot követően.

A nap végén a Szigeti Dóra, Haltrich Luca, Jancsó Zalán, Major Dominik összeállítású vegyes váltó simán nyerte elődöntőjét, ezzel bejutott a keddi fináléba.

Fotók: MOB Média

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!