Sakk: Kiss Inez bronzérmet szerzett a korosztályos ob-n

Publikálva: 2024.04.09 Frissítve: 2024.04.09 Sakk

Az utánpótláskorú sakkozók országos bajnokságát a tavaszi szünetben rendezték meg Szolnokon; klubunkból Kiss Inez állhatott fel a dobogóra.

A szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola adott otthont az utánpótláskorú sakkozók országos bajnokságának, melyben az U8-astól az U18-asok korosztályáig osztottak érmeket.

A hazai szövetségi portál kiemeli, a tavaszi szünetben rendezett, izgalmas és színvonalas eseményen összesen 184 fiatal sakkozó ült asztalhoz. Az ob-ra ezúttal már nem a GP-lebonyolítás szerint, hanem nyílt rendszer alapján jelentkezhettek a korosztályukban megmérkőzni kívánó ígéretek.

Az MTK Budapestből Kiss Inez szerepelt a legjobban azzal, hogy az U14-es lányok versenyében bronzérmet szerzett.

Az U14-es fiúk között Horváth András az előkelő 4. helyen zárt, és ugyanebben a korcsoportban lett 8. Tóth Rafael, 26. Shen Yiyun és 32. Veres-Pataky Márton. Az U10-es leánymezőnyben Kiss Villő a 6., az U12-es fiúknál Tóth Jonatán a 26., az U16-os fiúviadalon Gergely Dániel a 10., valamint ugyanitt a lányok között Tóth Tímea a 8. helyet érdemelte ki

A bajnokság főbírója Horváth Csaba, nemzetközi versenybíró, az Ifjúsági Bizottság elnöke volt.