Atlétika
dr. Nguyen Anasztázia

Sakk: két egyéni és két csapatbajnoki cím a rapid ob-n

Publikálva: 2022.05.02 Frissítve: 2022.05.02 Sakk

Juhász Ágoston és Tóth Lili révén két egyéni aranyérmet nyert az MTK Budapest a sakkozók korosztályos rapid országos bajnokságán, amelyen az U18-as, valamint az U14-es csapatunk is felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Remekül szerepeltek az MTK Budapest fiatal sakkozói a múlt hét végén Miskolcon rendezett korcsoportos rapid országos bajnokságon.

A legidősebb, azaz az U18-as korosztályban Juhász Ágoston végig nagyszerű formát mutatott, és a kilenc mérkőzéséből nyolcat megnyerve, meggyőző fölénnyel (8 pontot gyűjtve) végzett az élen.

A másik kimagasló MTK-szereplés az U14-es lányok között Tóth Lili nevéhez fűződik. Klubunk ígérete szintén 8 ponttal, veretlenül lett az első, miután hét győztes meccsel és két döntetlennel zárt.

Ebben a két korosztályban csapataranynak is örülhettünk. Az U18-as mezőnyben a Juhász Ágoston, Bokorovics Bertalan, Virág Bálint, Varga Boldizsár, Koltai Dóra összetételű együttesünk öt győzelemmel és egy vereséggel, 19,5 ponttal szerezte meg a bajnoki trófeát.

Míg az U14-esek között a Mátyássy Lázár, Gergely Dániel, Tóth Lili, Tóth Tímea alkotta egység 18,5 ponttal lett bajnok öt győzelmét és egy döntetlenjét követően. 

A sikerek után természetesen elégedetten foglalta össze a bajnokságot klubunk szakosztályvezetője, Berta Sándor. Kezdte az U18-asokkal:

– Ágoston veretlenül, magabiztosan játszott. Stabil volt, kitűnő első táblás! Bercinek az egyéni rész nem ment jól, de csapatban bizonyított, és veretlenül aratott. Bálint is kivirágzott a csapatbajnokságra. Egyszerűen nem lehetett megállítani a pontgyűjtésben. Boldi nagyon fontos pillanatban, az ebédszünet után játszott, és működött is a taktika, hiszen nyert, így egyedüli százszázalékot hozott. Dóri folyamatosan rivális leányversenyzők ellen szerepelt nagyon szép sikerrel. Ő a csapatban – Ágostonnal együtt – a legjobb pontszerző lett. A második számú U18-as csapatban leginkább a játéklehetőség volt a cél. Izgalmas, tanulságos partikat láttunk mindenkinél. Tominak nehéz dolga volt az egyes táblán, sorra kapta az erős ellenfeleket. Sokszor csak apróságon ment el a játszma. Kornél jó hangulatban játszott, a kötelező játszmákat megnyerte, a többiben pedig nagyokat küzdött. Stefi a végére kezdett bele jönni, kicsit felgyorsult, magabiztosabb lett, és jöttek is a pontok. Kristóf is hozta a kötelező partikat. Akadtak elnézések, de voltak szép kombinációk, nyúzások is.

Szakosztályvezetőnk ezután áttért az U14-esek teljesítményére.

– Lázár veretlenül, stabilan, könyörtelenül játszott. Megvan benne a csapatszellem, láttam rajta, hogy nagyon küzd a társaiért. Daninak annyira nem ment jól az egyéni, de csapatban megtáltosodott, és nagyon szép partikat játszott. Amikor szükség volt rá, nyúzta az állást, ha pedig taktikával kellett nyerni, akkor nem habozott. Lilinél sokszor volt döntetlen ajánlat és tetszett, hogy hibátlanul alkalmazta a megbeszélteket, mindig megkérdezett róla, és bízott a döntésemben. Sok fontos mérkőzésnél volt higgadt és könyörtelen! Timi hasonlóan, mint Dani, a csapatban megtáltosodott. Idejét jól beosztotta, jól egyszerűsített és remek partikat játszott! A második számú csapatunk tagjai is odaadással küzdöttek. Inez magabiztosan teljesített a csapat élén, és a nehéz feladata ellenére helytállt. Andris kicsit elfáradt a végére, de szerintem ezzel nincs egyedül, mert mind éreztük a gyors tempó hatását. Jó partikat játszott. Általában apró dolgokon múlt a végeredmény. Alex is folyamatosan küzdött. Voltak hibátlan játszmák, ahol simán nyert, és volt, amikor kicsit kapkodott, türelmetlennek tűnt. Összességében jól játszott. Villő felnőttesen tartotta a tempót a versennyel. Ügyesen játszott, gondolkozott, de eléggé mély vízben szerepelt, mert tőle majdnem kétszer olyan idősek ellen kellett harcolnia.

Berta Sándor azzal a gondolattal zárta értékelését, hogy hatalmas eredménynek tartja a két korosztályban is megszerzett trófeát.

– Eszméletlenül izgalmas helyzetek és játszmák jellemezték a versenyt. Fontos megjegyezni, hogy több ifink öregedtek ki, ennek ellenére újra sikerült nyernünk. Köszönöm szépen a szülőknek, hogy segítettek autókkal az oda- és a hazautazásban, és hogy velünk együtt izgultak a játékosokért, csapatokért! Legyünk büszkék magunkra, mert ezt az eredményt együtt értük el! Biztos vagyok benne, hogy most Kállai Gábor is nagyon boldog!

Gratulálunk a játékosoknak, a csapatot a helyszínen segítő edzőknek, Berta Sándornak és Fodor Balázsnak, valamint Juhász Árminnak, aki a két egyéni bajnokunk felkészítésben vállalt fontos szerepet!

Korcsoportos rapid országos sakkbajnokság, Miskolc
U18

Fiúk (21 induló): 1. Juhász Ágoston 8,0 (MTK Budapest), 2. Forgács Attila Jr. 6,5 (ASE Paks), Bernáth Bence 6,5 (ASE Paks), ... 7. Virág Bálint 5,0 (MTK Budapest), 8. Varga Boldizsár 5,0 (MTK Budapest), 9. Bokorovics Bertalan 5,0 (MTK Budapest), 10. Fodor Kornél 5,0 (MTK Budapest), ... 18. Géczi-Zajzon Kristóf 2,5 (MTK Budapest)
Lányok (10 induló): 1. Sulyok Eszter 7,5 (Viadukt Biatorbágy), 2. Majoros Rózsa 7,0 (Egri SRSK), 3. Juhász Judit 6,0 (Tapolca VSE), 4. Koltai Dóra 5,5 (MTK Budapest)
Csapat: 1. MTK I. 19,5 (Juhász Ágoston-tábladíjas, Bokorovics Bertalan, Virág Bálint, Varga Boldizsár, Koltai Dóra-tábladíjas), 2. ASE Paks 16,5, 3. Barcza I. 14,0, ... 10. MTK II. 10,5 (Broderick Tamás, Fodor Kornél, Sipos Stefánia, Géczi-Zajzon Kristóf)
U16
Fiúk (32 induló): 1. Tancsa Tamás 7,5 (ASE Paks), 2. Szikszai Bertalan 6,0 (Viadukt Biatorbágy), 3. Palczert Mátyás 6,0 (Barcza), ... 15. Broderick Tamás 4,5 (MTK Budapest)
Lányok (12 induló): 1. Alexandrova Angelina 6,0 (Spartacus Keszthely), 2. Buri Petra 5,5 (ASE Paks), 3. Kovács Veronika 4,5 (Salgótarjáni TSE), ... 6. Sipos Stefánia 3,5 (MTK Budapest)
U14
Fiúk (48 induló): 1. Csernyik Márk 7,5 (Kőbánya SC), 2. Kolimár Kristóf 7,0 (Bányász SK Ajka), 3. Marjanovic Alex 6,5 (Sakkcápák SE), ... 6. Mátyássy Lázár 6,0 (MTK Budapest), ... 18. Szalóki Árpád 5,0 (MTK Budapest), ... 28. Gergely Dániel 4,0 (MTK Budapest)
Lányok (21 induló): 1. Tóth Lili 8,0 (MTK), 2. Lazsádi Kerka 7,5 (DVTK), 3. Erős Vivien 6,0 (Géniusz SE Tata), ... 14. Tóth Tímea 4,0 (MTK Budapest)
Csapat: 1. MTK Budapest I. 18,5 (Mátyássy Lázár-tábladíjas, Gergely Dániel, Tóth Lili, Tóth Tímea), 2. Aquaréna KSC I. 16,5, 3. DVTK I. 16,0, ... 22.  MTK II. 10,0 (Kiss Inez, Horváth András, Szakolczai Alex, Kiss Villő)
U12
Fiúk (54 induló): 1. Karácsonyi Bánk 8,5 (Kőbánya SC), 2. Fehér Botond 7,0 (Hüsi SC), 3. Kovács Kristóf 7,0 (DVTK), ... 10. Horváth András 5,5 (MTK Budapest)
Lányok (23 induló): 1. Biró Beáta 6,5 (DEAC), 2. Molnár Dalma Réka 6,5 (TFSE), 3. Farkas Sára 6,5 (Dunaharaszti MTK), ... 7. Kiss Inez 5,5 (MTK Budapest)
U10
Fiúk (43 induló): 1. Minga-Nagy Ábel Inti 7,5 (Kőbánya SC), 2. Hangay Olivér 7,5 (Kőbánya SC), 3. Hegedüs Bernát 7,0 (ASE Paks)
Lányok (14 induló): 1. Illés-Nagy Nóra 6,0 (Arrabona SISE), 2. Ferenczy Nóra 6,0 (Arrabona SISE), 3. Hangyal Hanna 5,0 (TFSE)
Csapat: 1. TFSE I., 2. Aquaréna KSC, 3. Barcza
U8
Fiúk (24 induló): 1. Marton-John Álmos Kiran 8,0 (TFSE), 2. Ilkó-Tóth András 7,5 (Bajnok SI), 3. Fekete Kristóf 6,0 (Lövői SI), ... 5. Szakolczai Alex 6,0 (MTK Budapest)
Lányok (13 induló): 1. Farkas Róza 6,5 (Dunaharaszti MTK), 2. Szentesi Júlia Sára 5,0 (Barcza), 3. Vadkerti Anna 5,0 (Meritum SE),... 5. Kiss Villő 4,0 (MTK Budapest)

(Fotók: Juhász Ákos/minap.hu)

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!