Török Lilly

Röplabda: A lét a tét

Publikálva: 2021.04.05 Frissítve: 2021.04.04 Röplabda

Kedden kezdődik a DVTK elleni párharc az Extraligában maradásért.

Női röplabdacsapatunk fontos erőpróba előtt áll. Az Extraliga rájátszásában a DVTK-val csap össze a bentmaradást jelentő hetedik helyért. Aki megnyeri az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, a következő szezonban is a legjobbak között folytatja, aki kikap, annak irány az NB I Liga.

Az alapszakasz során oda-vissza le tudtuk győzni Toma Sándor tanítványait. A Generali Arénában tévés meccsen nyertünk 3:1-re, hazai pályán 3:0-ra győztük le a téli szünetben jelentősen megerősödött miskolciakat.

Ez azonban már mind történelem, a rájátszás egészen más fajta kihívást jelent, főleg a bentmaradásért vívott párharc.
 – Az elmúlt egy hétben az volt a cél, hogy minél inkább felfrissüljünk testileg és mentálisan. Keményen dolgoztak a lányok az egész szezonban, de most mindenképpen frissnek kell lennünk erre a párharcra. Itt már nincs mese, nyernünk kell – szögezte le vezetőedzőnk, Leiszt Máté.

A keddi mérkőzésen Jámbor Tamás Zoltán és Halász Enikő Erika fújja a sípot.

2021. április 6. 17:00 MTK Budapest–DVTK (Extraliga helyosztó, I. mérkőzés); Aramis SE Futsalcsarnok