Atlétika
Krizsán Xénia

Rg: Pigniczki Fanni vette át a vb-stafétát Japánban

Publikálva: 2021.10.25 Frissítve: 2021.10.25 Ritmikus gimnasztika

Az MTK Budapest ritmikus gimnasztikazóját, Pigniczki Fannit különleges megtiszteltetés érte Japánban: a tornászoktól ünnepélyes keretek között vette át a vb-stafétát.

A Kitakyushuban rendezett torna-világbajnokság záróünnepségén is volt magyar érdekeltség, méghozzá az MTK Budapest ritmikus gimnasztikázó olimpikonja, Pigniczki Fanni személyében, aki a színpadon vette át a háromszoros olimpiai bajnok japán tornásztól, Kohei Uchimurától a vb-stafétát, hiszen a ritmikus gimnasztikázók világbajnokságát szerdától szintén a japán városban tartják.

Ahogy korábban Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség (MATSZ) főtitkára elmondta: a MATSZ a hét végén a japán szervezőktől kapott levelet, amelyben felkérték Fannit a megtisztelő feladatra. A dokumentumból kiderült, hogy klubunk ritmikus gimnasztikázóját szeretik és elismerik Japánban, valamint Fanni is nagy tisztelője, rajongója a távol-keleti kultúrának. Emellett az olimpián a versenyzőnk dresszét japán motívumok is díszítették, és ez mind hozzájárult ahhoz, hogy ő lett az rg-vb követe.

Fanni épphogy megérkezett Kitakyushuba, azonnal a sportcsarnokba vitték, ahol arról tájékoztatták, hogy kisebb bemutatót is kell tartania a színpadon. Először melegített, majd japán stílusú dresszében – amelyen cseresznyevirág, japán templom, felkelő nap, a Fuji-hegy, valamint két japán írás (bátorság, harcos) is látható –  rögtönzött karikagyakorlattal mutatkozott be, és átvette a vb-stafétát Uchimurától. Mindez egy szimbolikus jelentésű színes origami virágcsokor volt, amit a magyar sportoló el is tehetett emlékbe.

– Őszintén szólva nagyon meglepett, hogy engem kértek fel a feladatra, még a szombati indulásunk előtt tudtam meg otthon, ez hatalmas megtiszteltetés – mondta Fanni. – Az nem derült ki először, hogy pontosan mit kell csinálnom, itt tudtam meg a megérkezésünk után nem sokkal, hogy kis bemutatót is kell tartanom. Természetesen a japán zenére készült karikagyakorlatomat vettem alapul, és a japán motívumokat tartalmazó dresszemet vettem fel. Végül improvizálnom kellett a színpadon, mert nem volt elég hely, de fantasztikus élmény volt, hogy én vehettem át a stafétát, különösen úgy, hogy világbajnokok is vannak itt az rg-vb-n, illetve másnak is van japán zenéje. Egyébként ezt a zenét még 2020-ban egyik edzőm, Deutsch-Lazsányi Erika mutatta meg nekem, erre készült a karika koreográfiája, és ez alapján készítették el a dresszemet is japán motívumokkal. Nem gondoltam, hogy ekkora sikere lesz, nagyon boldog vagyok, hogy ilyen megtisztelő felkérést kaptam, és hogy eltehettem emlékbe ezt a csodálatos, origamis hajtogatott papírvirágcsokrot. Ma már csak pihenek, hétfőn pedig már jön a pódiumedzésem.

(MATSZ)

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!