Atlétika
Krizsán Xénia
Pigniczki Fanni a szalaggyakorlatával bronzérmet szerzett a ritmikus gimnasztikázók kolozsvári Challenge-világkupáján.
Péntektől az MTK Budapest olimpikon kiválósága, Pigniczki Fanni és a felnőtt együttes kéziszer-válogatott is Kolozsváron szerepelt a ritmikus gimnasztikázók Challenge-világkupáján.
Fanni ismét remekül teljesített, a megszerzett 125.700 pontjával a egyéni összetett verseny hetedik helyén végzett, míg a karika-, valamint a szalaggyakorlatával bejutott a szerdöntőbe. A fináléban aztán karikával hatodik lett (30.550), szalaggal pedig a nagyszerű harmadik helyen zárt (30.200), ezzel kiérdemelve a bronzérmet.
Az MTK-sok alkotta, Jurca Lilla, Mészáros Alexa, Mészáros Mandula, Szabados Dóra, Urbán-Szabó Mónika, Varga Lujza összetételű együttes kéziszer-válogatott ezúttal az 5 labda és a 3 szalag, 2 labda gyakorlattal sem jutott fináléba, a lányok az összetett csapatverseny kilencedik helyén (55.050) fejezték be a viadalt.
(Fotó: RG-info)