Fucsovics Márton

Rg: Pigniczki Fanni 16., a kéziszercsapat 11. összetettben az Eb-n

Publikálva: 2023.05.20 Frissítve: 2023.05.20 Ritmikus gimnasztika

Pigniczki Fanni a 16., Wiesner Hanna a 19., míg a felnőtt együttes kéziszer-válogatott a 11. helyen végzett összetettben a ritmikus gimnasztikázók bakui Európa-bajnokságán.

Szombaton az egyéni versenyzők számára az összetett finálét rendezték a bakui ritmikus gimnasztika Európa-bajnokságon.

Az MTK Budapest tornászainak nem minden gyakorlata sikerült tökéletesen, de így is szépen helytálltak a lányok. Pigniczki Fanni 115.600 ponttal a 16., Wiesner Hanna pedig 111.050 ponttal a 19. helyen végzett. Az egyéni összetett Eb-t a bolgár Borjana Kalejn (131.000) nyerte az olasz Sofia Raffaeli (129.550) és a szintén bolgár Sztiliana Nikolova (129.500) előtt.

A versenynapon bemutatkoztak, szőnyegre léptek a felnőtt együttes kéziszercsapatok is. Az MTK-sok alkotta, Urbán-Szabó Mónika, Jurca Lilla, Mészáros Mandula Virág, Pesti Dalma, Kajner Gyöngyvirág és Szabados Dóra összetételű válogatott az 5 karika gyakorlatával 30.750, a 3 szalag, 2 labda koreográfiájával pedig 26.100 pontot érdemelt ki. A csapat mindkét gyakorlatával a 11. helyen zárt, és harmadik számú tartalék a fináléban. A összetett csapatversenyben a magyarok 56.850 ponttal ugyancsak a 11. helyen fejezték be az Eb-t. A team versenyben, melyben a felnőtt egyéni versenyzők és a kéziszercsapat eredményeit vették figyelembe, Magyarország az előkelő nyolcadik helyen zárt.

Itt Bulgária, Izrael és Azerbajdzsán lett az első három sorrendje.