Rg Eb: Pigniczki Fanni a 14., Wiesner Hanna a 18. lett összetettben

Publikálva: 2022.06.18 Frissítve: 2022.06.18 Ritmikus gimnasztika

Pigniczki Fanni a 14., Wiesner Hanna pedig a 18. helyen végzett a Tel-Avivban zajló ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság egyéni összetett fináléjában, melyet a hazaiak kedvence, Daria Atamanov nyert meg.

A Tel-Avivban zajló ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság egyéni összetett fináléjába Pigniczki Fanni a 19., Wiesner Hanna pedig a 23. helyen jutott be, és ezeken a pozíciókon mindkét MTK Budapest-versenyző tudott javítani a szombati döntőben, melyben tiszta lappal indultak a tornászok.

Pigniczki Fanni az összetett fináléban a legmagasabb pontszámát, a 31.150-et a karikagyakorlatára kapta, de szalaggal (30.800), labdával (30.500) és buzogánnyal (29.500) is jól teljesített. Összesen 121.950 pontot gyűjtött, ezzel a B-csoport (a döntőbe 13-24. helyen kerülők gyakorlatai) után a 3. helyen állt, végül a 14. lett.

Wiesner Hanna labdával remekelt és érdemelt ki a szerrel 31.800 pontot, míg a szalagját 30.300, a karikáját és a buzogányát egyaránt 29.050 ponttal jutalmazta a zsűri, így az első felnőtt Eb-döntőjében 120.200 ponttal a dicséretes 18. helyen zárt.

Az egyéni összetett Eb-t a hazai környezetben versenyző, izraeli Daria Atamanov (136.900) nyerte meg a két bolgár, Boryana Kaleyn (135.500) és Stiliana Nikolova (131.650) előtt.