Rg: az olimpiai kvótát szerző Pigniczki Fanni szalaggal hatodik a vb-n

Publikálva: 2023.08.24 Frissítve: 2023.08.24 Ritmikus gimnasztika

Az olimpiai kvótát szerző Pigniczki Fanni a hatodik helyen zárt a szalag fináléjában a valenciai ritmikusgimnasztika-világbajnokságon.

Ismét pazar napot tudhat maga mögött az MTK Budapest ritmikus gimnasztikázója, Pigniczki Fanni a Valenciában zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

A szerdán karikával vb-bronzérmet kiérdemlő kitűnőség csütörtökön szalaggal a hatodik helyen jutott be a szer esti fináléjába, melyben 30.000 ponttal az előkelő hatodik helyen fejezte be a döntőt.

A nap folyamán pedig Fanni elérte a fő célját, és olimpiai kvótát szerzett. A vébén az egyéni összetett kvalifikáció legjobb 14 helyezettje kapott országkvótát a jövő nyári, párizsi olimpiára azok közül, akik korábban nem harcolták ki a részvétel jogát. Fanni a 11. helyével (95.700) váltotta ki a párizsi repjegyét, nem mellesleg készülhet a szombati egyéni összetett döntőre, melybe az első 18 tornász jutott. Fanni buzogánnyal a 22. lett csütörtökön (29.900).

Jár az elismerés az MTK másik egyéni versenyzőjének, Wiesner Hannának is, aki szintén remekül teljesített. Hanna az egyéni összetett versenyben a 24. lett (91.600), buzogánnyal a 36. (28.650), míg szalaggal a dicséretes 15. (30.400) helyen végzett.

A döntőt buzogánnyal (34.350) és szalaggal (33.350) is a német színekben versenyző Darja Varfolomeev nyerte.