Atlétika
Krizsán Xénia

Polivka Dóra 2020 legjobb női evezőse

Publikálva: 2020.12.18 Frissítve: 2020.12.18 Evezés

Beérett az egész éves munka gyümölcse.

Klubunk kiváló sportolója, Polivka Dóra lett az év legjobb evezőse női a Magyar Evezős Szövetség döntése alapján. Dóri – aki először érdemelte ki ezt a díjat – az idei könnyűsúlyú Európa-bajnokságon kilencedik helyen végzett, az országos bajnokságon pedig négy arany- és egy ezüstéremmel a legeredményesebb női versenyző lett.

Szakosztályunk vezetője, Székely Balázs elmondta, minek köszönhető, hogy egyesületünk evezősének járt ez a díj:

– Dórinak nagyon hosszú szezonja volt, hiszen január 20-tól kezdve, az ergométeres országos bajnoki győzelem után nagyon keveset pihenhetett. A márciusi kijárási korlátozások során is tudott egypárban evezni, tehát folyamatosan formában tartotta magát. A júliusi és augusztusi válogatót is megnyerte, illetve az országos bajnokságon is páratlanul szerepelt – mesélte a szakember. – Életében először indult egypárban az Európa-bajnokságon, ahol nagy versenyben kilencedik lett, de akár a döntő is meg lehetett volna, ha a nyári formáját mutatja. Nagyon örülünk neki, hogy a mi klubunkat erősíti és nagyon büszkék vagyunk az idei teljesítményére. Abszolút megérdemelte ezt a díjat.

Fotó: Czucz Bálint

Kövess minket
MTK Hírlevél

Ne maradjon le egy eseményről sem!
Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Csatlakozz RSS csatornáinkhoz és értesülj azonnal a legújabb hírekről, érdekességekről egy gombnyomásra!