Papírforma

Publikálva: 2019.08.31 Frissítve: 2019.09.01 Tenisz

Újabb sima győzelem párosban a US Openen.

US Open (57 238 700 dollár, Grand Slam, kemény pálya), női páros, 2. forduló:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)–Jekatyerina Alekszandrova, Okszana Kalasnyikova (orosz, georgiai) 6:1, 6:4

Timi és Kiki Mladenovic újabb magabiztos győzelemnek örülhet, ezúttal csak a mérkőzés legvége alakult picit döcögősen. De végül a tavaly a US Openen döntős kettős bejutott a 3. fordulóba.

A 27 perces első játszmában a magyar-francia páros 1:1 után állva hagyta ellenfelét, igaz a harmadik gémben bréklabdát kellett hárítania. Aztán 2:1 után Timi és Kristina Mladenovic 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd a hatodik gémben 40-re vette el Alekszandrova és Kalasnyikova játékát.

Az utolsó gémet 30-ra nyerte a magyar-francia kettős.

A második szett már szorosabban alakult. A nyitó játékban Timi és társa 40-re brékelt, majd ezt az előnyt meg is őrizte.

A magyar-francia kettős magabiztosan adogatott, majd 5:3 után fogadóként jutott három mérkőzéslabdához. Ezt hárította az ellenfél, majd a következő gémben 30-30 is volt az állás. Végül Timi és Kiki Mladenovic lezárta a mérkőzést.

A mérkőzés 62 percig tartott New Yorkban.

Forrás: babostimea.hu