Poczetnyik Luca

Öt perc hiányzott (GALÉRIA)

Publikálva: 2014.12.30 Frissítve: 2015.01.02 Kézilabda

Hazai pályán többször vezetett, jól játszott, végül mégis vereséget szenvedett az MTK Budapest női kézilabdacsapata, az év utolsó bajnokiján. Nem volt elég a sok kapusbravúr, a formás támadások, picivel több kellett volna, vagy öt perccel kevesebb.

MTK Budapest – Érd 20-23 (12-11)
Budapest, Elektromos csarnok: 326 néző

MTK Budapest: Ignácz-Pethő (16), Blazek (24), Csuka (2), Horváth (3), Varga (6), Kollár-Ábrahám (9), Balog (10), Szádvári (13), Fekete (14), Török (17), Barna (20), Kovács (22), Urfi (23), Wolf (34), Huildi (28), Valovics (58)

Vezetőedző: Horváth Attila (Stranigg Ferenc, Tímár Csaba, Dr. Tatai István)

Érd: Gridnyeva, (1), Janurik (13), Schatzl (3), Kovács (6), Vukcsevics (9), Szekeres (11), Kisfaludy (14), Klivinyi (15), Pálos-Bognár (20), Signate (24), Kosztyukova (30), Krpez (33), Takács (35), Mester (44), Oguntoye (90), Nick (95)

Vezetőedző: Szabó Edina (Szántó Erzsébet, Kiss Kálmán, Dr. Kator Miklós)

Vezette: Janáky Csaba, Temesi Péter

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3

Az eredmény alakulása: 2-3, 3-5, 5-6, 6-7, 9-7, 12-11, 14-14, 17-19, 20-20, 20-23

Gól: Csuka (1), Kollár-Ábrahám (2), Balog (2), Szádvári (2), Török (3), Barna (1), Wolf (3), Huildi (3), Valovics (3), ill. Schatzl (4), Vukcsevics (2), Kisfaludy (1), Klivinyi (6), Pálos-Bognár (1), Signate (1), Krpecz (8)

Megtelt az Elektromos csarnok az év utolsó hazai mérkőzésére. Jól kezdett az MTK Budapest, a szünetben vezetett is. Óriási iram volt, ez persze sok hibával is járt. Olyan labdákat szórtak el a csapatok, melyeket edzésen bedobnak, megjátszanak. Alkalmanként kiemelkedő kapusteljesítményeket láthattunk mindkét oldalon. Petra Blazek a hazai és Janurik Kinga a vendégek hálóőre is bravúrokat mutatott be. Utóbbi ihletett formában védte végig a mérkőzést, több labdát szerzett, mint akinek ez lett volna a dolga. A találkozó végére – néhány bírói döntés miatt is – az Érd felülkerekedett, de a találkozót nem a játékvezetők vesztették el, hanem az MTK.

Horváth Attila, vezetőedző (MTK Budapest): – Gratulálok a lányoknak! 55 percig remekül játszottunk, az utolsó öt percben nem vállaltuk fel, amit tudunk. Néha nem értettem a bírói döntéseket, úgy érzem, hogy többször minket sújtottak.

Szabó Edina, vezetőedző (Érd): – Sok hibával játszott mindkét csapat, láttunk viszont kapusbravúrokat. Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, hiszen több egykori játékosunk erősíti az MTK Budapest csapatát. Voltak lehetőségeink, de többször belehibáztunk a meccsbe, ám a végén kijött, hogy hosszabb a padunk.