Karate
Sterck Laura

Nyertünk a Kozármisleny ellen

Publikálva: 2017.10.20 Frissítve: 2017.10.20 Kézilabda

Az NB I/B Nyugati csoportjának ötödik helyezettjét győztük le felkészülési mérkőzésen.

MTK Budapest – Kozármisleny SE 39-24 (23-13)
Vezette:
Ónodi, Őri

MTK Budapest: Terenyi, Hlogyik – Karnik, Kovács G. 1, Blazsek 2, Slakta 4, Gorilszka 8 (3), Szádvári 3, Termány 4, Tóth E. 3, Dakos 2, Mód 1, Kuti 1, Sallai 4, Barna 4, Valovics 1, Juhász 1
Vezette: Golovin Vlagyimir

Kozármisleny SE: Radochay, Vig, Gadányi – Vadász, Schäffer 1, Rideg 1, Ragoncsa 3, Szöllősi 1 (1), Zeba 3, Szemmelrock 1, Fekete A. 1 (1), Palotás 4 (1), Spán 5 (3), Halász 1, Hosszu 3, Pukler
Vezetőedző: Kovács Tamás

Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
A mérkőzés alakulása: 3. perc: 3-1, 12. p.: 9-10, 18. p.: 13-10, 25. p.: 20-12, 35. p.: 26-14, 40. p.: 28-18, 47. p.: 35-19, 55. p.: 37-22

Az MTK Budapest női kézilabdacsapata – hétvégi tétmeccs híján – az NB I/B Nyugati csoportjának ötödik helyén álló Kozármisleny ellen játszott felkészülési mérkőzést csütörtök délután. Több ismerős arcot is fel lehetett fedezni a baranyaiak között: a korábban a kék-fehéreket erősítő Vig Vivien és Hosszu Bogi is pályára lépett Kovács Tamás együttesében.

Az időnként kifejezetten lendületes támadásokkal operáló vendégek nagyjából a 12. percig tudták tartani a lépést a hazaiakkal, ekkor még – a mérkőzés során először és utoljára – a vezetést is megszerezték, Palotás Fanni átlövését követően. A kék-fehérek azonban nem jöttek zavarba: egy 4-0-s rohammal visszaszerezték a vezetést, egyben jelezték, eszük ágában sincs félvállról venni a találkozót. Az MTK előnye a szünetig tízgólosra nőtt, ebben nagy szerepe volt az első játékrészben hét találatig jutó Lilija Gorilszkának.

Golovin Vlagyimir a második félidőben is igyekezett azoknak bizalmat szavazni, akik az eddigi meccseken talán kevesebb játéklehetőséghez jutottak. Jó napot zártak a kék-fehér fiatalok: Sallai Nikolett négy góllal hálálta meg a bizalmat, de Blazsek Alexandra, Juhász Eszter, Kuti Bettina és Mód Noémi is betalált. A felkészülésbe jó néhány hetes késéssel becsatlakozó Barna Éva, Valovics Nóra duó is egyre inkább kezdi utolérni magát, ezt a csütörtöki találkozón öt találattal jelezték a szakvezetés felé. A fentieknek, illetve a második félidőre feljavuló kapusteljesítményeknek köszönhetően végül 39-24-es győzelmet aratott az MTK Budapest.

Golovin Vlagyimir együttese legközelebb október 28-án, a Kisvárdai KC ellen lép pályára tétmeccsen.

Golovin Vlagyimir:Nem volt különösebb célkitűzésünk, csak szerettem volna játéklehetőséget adni mindenkinek, aki korábban kevesebbet játszott. Abban reménykedtem, hogy húsz gól körül tudjuk tartani a Kozármislenyt, de már az első negyedórában tízig jutottak, igaz, ezt követően feljavult a védekezésünk.