Porobic Zoé

Nem voltak kérdések (GALÉRIA)

Publikálva: 2020.10.12 Frissítve: 2020.10.12 Kosárlabda női

A női amatőr NB I piros csoportjának 3. fordulójában: MTK-TFSE-BEAC Újbuda 100-47 (26-14, 28-8, 31-6, 15-19)

Szeitl Vanessa „one man show”- jának köszönhetően 5-0-s rohammal kezdtük a meccset, majd megtartva a lendületet 26-14-re hoztuk az első negyedet. Csak ebben a tíz percben Szeitl 12 pontig jutott, de Dömötör (6) és Karlócai (5) is sokat tett hozzá a játékhoz, eredményességhez. Ebben a játékrészben 58.8 százalékkal dobtunk, szemben a BEAC 27.8-as teljesítményével.

A második negyedet is Szeitl nyitotta közeli kétpontossal, majd hamarosan – Herjeczki triplájával –húszpontosra növeltük előnyünket (34-14). A vendégek első pontját – ebben a játékrészben – a 4. percben Katona szerezte büntetőből. Később is az ő egy- és Mérész kétpontosai hozták közelebb ellenfelünket (44-19). Németh hárompontosa kozmetikázott a félidő vége előtt, melyre Szeitl szintén triplával válaszolt, így a nagyszünetre 54-22-es állásnál vonultak a csapatok úgy, hogy az utolsó másodpercekben Szeitl távolija nem ment be.

A százalékos mutató ekkor 57.1-21.9-et jelzett a javunkra. Szeitl 26, Dömötör 9, Herjeczki 5 pontnál tartott, míg az ellenfél csapatában Csernik (7) volt a legeredményesebb.

A harmadik negyedet az ellenfél – Darabos – kétpontosa nyitotta, de hamar dobtunk tizennyolcat, így – öt perc elteltével – 72-24-re módosítottuk az állást. Miháczi pontjai és gólpassza lendítette tovább csapatunkat, majd az ellenfélnél Katona szerzett támadólepattanót és duplát (77-28). Munkácsi két sikeres büntetőjével tovább növeltük előnyünket (79-28), majd a negyed végén Karlócai triplázott (82-28). Ekkor 58.5 százalékos volt a dobóstatisztikánk, az ellenfélé pedig 21.3.

Vincze kihagyott hárompontosa nyitotta a negyedik negyedet, majd Szeli duplája és sikeres büntetője következett. Szeitl hárompontosával már alakult ki a 91-32-es állás. Darabos büntetőivel közelebb jött a BEAC (91-34), de ekkor már csak a száz pont elérése volt a kérdés. Érzete ezt a szakmai stáb is, így három perccel a vége előtt időt kért.

Az ellenfélnél Cserni előbb hárompontost, majd közeli rontott, míg nálunk Miháczi – Szeitl passzából – középtávolról volt eredményes (95-40). A századik pontot végül Dömötör szerezte meg.

Csapatunkból Szeitl 30, Karlócai és Dömötör 14-14, Miháczi 13, Vincze 10 pontig jutott. Dobószázalékunk a végére 52.9-re módosult, még a BEAC 29 százalékig jutott.

Hegedűs Péter, vezetőedző (MTK-TFSE): – Örülök,hogy végre mi is el tudtuk kezdeni a bajnokságot. Még az út elején járunk, sok munka vár ránk. A nagyon fiatal ellenfélnek további sok sikert kívánunk!

Horváth Bianka, vezetőedző (BEAC Újbuda): – Meglepett minket ez az agresszív játék. Idő kellett, hogy felvegyük a ritmust, de úgy gondolom, hogy fiatal csapatként sokat tudunk tanulni. Gratulálunk az MTK- TFSE csapatának.