Publikálva: 2019.01.27 Frissítve: 2019.01.27 Kézilabda

Mindent megtettünk a győzelemért, azonban a hajrában nem volt szerencsénk.

MTK Budapest: Lajtos – Slakta 1, Karnik 8 (3), Dakos 1, Tóth E. 5, Termány 4, Stranigg 1
Csere: Győri – Kovács G., Erdélyi 1, Mihálffy, Bánfai 2

Kisvárdai KC: Pásztor – Benko 11 (6), Klikovac, Araujo 1, Hakunova, Milanovics Litre 2, Milosevics 1
Csere: Kordowiecka – Rebicova, Radojevics 3, Guialo 4, Dragut 2
Vezetőedző: Vlatko Djonovics

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 1-2; 16. perc: 7-4; 25. p.: 10-7; 32. p.: 11-12; 43. p.: 17-14; 51. p.: 21-18; 56. p.: 21-22; 58. p.: 23-22

A K&H liga 13. fordulójában csapatunk a Kisvárdai KC-t látta vendégül az Elektromos csarnokban. A két együttes az ősszel már találkozott a Magyar Kupában, akkor Vlatko Djonovics tanítványai nyertek 34-28-ra.

Az első pár perc tapogatózó játékát követően hamar magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és remek védekezésünknek köszönhetően egyértelműen ellenfelünk fölé tudtunk kerekedni. A játékrész derekán, 7-4-es állásnál Vlatko Djonovics ki is kérte első idejét, hogy felrázza övéit, de a vendégek egyenlítésére egészen a félidő utolsó percéig kellett várni (11-11).

A második játékrész elején át is vette a vezetést a Kisvárda, de azonnal fordítani tudtunk, és 43. percben ismét három gól volt az előnyünk. A hajrához közeledve azonban ismét felzárkózott a vendégcsapat, az idegek harca következett. 62 másodperccel a mérkőzés vége előtt, 23-23-as állásnál Golovin Vlagyimir kért időt, de sajnos nem tudtuk megvalósítani elképzelését, elvesztettük a labdát az ellenfél térfelén. Ekkor Vlatko Djonovics szakította meg a játékot, és a montenegrói szakember több szerencsével járt: 5 másodperccel a végső dudaszó előtt Isabel Wangimba Guialo megszerezte a győztes gólt a vendégeknek (23-24).

Csapatunk legközelebb február 16-án, az Eszterházy KC otthonában lép pályára.