Szőke Szonja

MTK Budapest – Diósgyőr 5-0 (2-0) OTP Bank Liga, 4. forduló (VIDEÓ + GALÉRIA)

Publikálva: 2015.08.08 Frissítve: 2015.08.14 Labdarúgás

Kantáék gólfesztivált rendeztek, a mérkőzést kilenc emberrel befejező DVTK ellen.

A mérkőzés élő, szöveges közvetítése.

MTK Budapest - DVTK 5-0 (2-0)
Budapest, Fáy utca, Illovszky Rudolf stadion, 831 néző
Vezette: Erdős József (Berettyán Péter, Becséri Gergely)

Gólszerzők: Kanta 2 (a másodikat 11-esből), Vadnai, Hrepka, Ramos

MTK Budapest: Hegedüs – Bese, Vukmir, Grigcs, Vadnai – Thiam, Kanta – Hrepka, Szatmári, Varga – Torghelle.

Csere: Szatmári helyett Vass a szünetben, Torghelle helyett Ramos (53.), Varga helyett Gera (60.)

Vezetőedző: László Csaba

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács, Nemes – Egerszegi, Bognár, Koman – Barczi, Bacsa, Grumics.

Csere: Okuka helyett Németh (26.), Bacsa és Bognár helyett Takács és Kitl (54.)

Sárga lap: Lipták (68.)

Kiállítva: Kovács (56.), Antal (87.)

Vezetőedző: Bekő Balázs

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött. A szurkolók és a játékosok együtt emlékeztek, a héten elhunyt Deutsch Róbertre, a Bethlen téri zsinagóga – sokak által csak „Jidu”-ként ismert – főrabbijára. Deutsch vezette a hazai Rabbitestületet, illetve a Scheiber Sándor Általános Iskola és Gimnázium, vallási vezetője volt.  2010-ben, az ősi hagyományok tiszteletben tartása és ápolása, a közösség összekovácsolása, a vallásos zsidó élet fenntartása és szervezése érdekében végzett tevékenysége elismeréseként, a Magyar Köztársasági Érdemrend Középkeresztje kitüntetést vehette át a köztársasági elnöktől. A híresen nagy MTK drukker rabbi, az FK Vojvodina elleni, hazai Európa-liga mérkőzésen láthatta utoljára kedvenc csapatát.

A mérkőzés kezdőrúgását, a szombaton 27. születésnapját ünneplő Ligetvári András végezte el, aki a meccs előtt néhány perccel tudta meg, hogy barátaitól ezt kapja ajándékba.

11. perc: Kanta állt a labda mögé szabadrúgásnál, és 26 méterről – szemben a kapuval –, jobbal gyönyörűen csavarta a bal sarokba. Antal Botond vetődött, de nem érte el a labdát. 1-0

26. perc: Vadnai Dániel duplázta meg az MTK előnyét, remek ütemben ugrott ki, hiába rángatták a védők, ő talpon maradt. Első próbálkozása után Antalban elakadt a labda, a kipattanót azonban kényelmesen be tudta vágni. 2-0

56. perc: Kovács Gábor kapott piros lapot Erdős Józseftől, miután fejmagasságban eltalálta Varga Szabolcsot.

59. perc: Perceken belül kihasználta emberelőnyét az MTK, Hrepka Ádám szerzett gólt 15 méteres bődületes kapáslövésből. 3-0

73. perc: Hegedüs indította Ramost a bal szélen, aki megverte védőjét, majd – biciglicselt követően – a kapu közepébe gurította a labdát. 4-0

87. perc: Antal Botondot is kiállította a játékvezető, miután buktatta Ramost, a büntetőterületen belül. Bekő Balázsnak nem volt több cseréje, így Grumics állt a kapuba.

89. perc: Kanta József megszerezte második gólját a mérkőzésen. A csapatkapitány állt a labda mögé a büntetőnél, és higgadtan a hálóba helyezett. 5-0

Ekkora gólkülönbséggel – bajnoki mérkőzésen – utoljára 2012. április 24-én nyert az MTK. Akkor – az NB II-ben  – a Paks volt az áldozat.

Varázslatos volt a vendégek szurkolótábora. A mérkőzés első percétől, az utolsóig buzdították kedvenceiket. A több mint 300 miskolci drukker 0-4-nél sem adta fel...

László Csaba, vezetőedző (MTK Budapest) a mérkőzés után: – Ott szerettem volna folytatni, ahol Szombathelyen, a második félidőben abbahagytuk, ez sikerült. Gratulálok a csapatomnak, nagyszerű győzelem volt. Kihasználtuk lehetőségeinket, azt játszottuk, amit szerettünk volna. Voltak hibáink, de sikerült felülkerekedni az ellenfelünkön. Szeretnénk innen folytatni majd. Bekő Balázsnak azt kívánom, hogy gyorsan dolgozzák fel a történteket. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan sokkal eredményesebb DVTK-t láthatnak a nézők.

Bekő Balázs, vezetőedző (DVTK) a mérkőzés után: – Óriási hibákat követtünk el védekezésben, és ajándékokat adtunk az MTK-nak, így kivégeztük magunkat, mert az MTK ezeket kihasználta. Ettől kezdve jól, felszabadultabban játszottak, míg mi görcsösen és hitehagyottan. Gratulálok László Csaba együttesének!